Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy Strzeszynek to jedno z najpiękniejszych miejsc w Poznaniu. Położony bardzo blisko centrum miasta (odległość od Starego Rynku wynosi dokładnie 9 km, dojazd samochodem zajmuje 20 min, jest to pierwsza strefa taksi, a taksówka kosztuje 35 zł – dane z LuxTaxi dn. 12.01.2013; można też dojechać środkami komunikacji miejskiej: autobus nr 95 z Ogrodów lub z ul.Wojska Polskiego ), stanowi nie tylko „zielone płuca” Poznania, ale także wspaniałe miejsce odpoczynku dla mieszkańców naszego miasta. Strzeszynek jest połączony ścieżkami spacerowymi i rowerowymi z Parkiem Sołackim i terenami wokół Rusałki: spacer z Sołacza zajmuje około godziny, rowerem można dojechać w 20 minut. Droga biegnie cały czas przez las, a w trakcie spaceru mijamy piękne łąki i szereg małych, malowniczych stawów zasiedlonych przez różne gatunki ptaków.

 

Ośrodek usytuowany jest nad samym Jeziorem Strzeszyńskim, otoczonym malowniczymi łąkami i lasem. Brak zabudowań w bezpośrednim otoczeniu jeziora sprawia, że woda w nim jest czysta. Przez cały rok można tutaj zaobserwować różne gatunki ptactwa wodnego, a o czystości wody świadczy fakt, że latem nad Strzeszynem gniazdują nawet bardzo wymagające żurawie. Jezioro to także raj dla wędkarzy. W otaczających jezioro lasach żyją zające, sarny, jest też niewielkie stado dzików. Łąki i lasy cieszą oko różnorodnością rosnących tu gatunków. Każdy miłośnik natury znajdzie tu coś dla siebie. Ośrodek Strzeszynek zaprasza także zwolenników rekreacji na świeżym powietrzu: zwolenników nordic walking, rowerzystów, amatorów siatkówki plażowej, koszykówki, footbolu.

Nie zapomnieliśmy także o tych, którzy w wolnym czasie mieliby ochotę na trochę kultury: w Ośrodku działa galeria sztuki współczesnej ABC Gallery, gdzie można zobaczyć interesujące wystawy i wziąć udział w różnorodnych warsztatach artystycznych (patrz: rekreacja)